Španijo je 1. julija 2010 za krmilom Evropske unije nasledila Belgija. Trije belgijski ministri so zato na odboru za kulturo v Evropskem parlamentu predstavili svoje prioritete za naslednjih 6 mesecev predsedovanja.
Ministrica za kulturo iz frankofonega dela Belgije, Fadila Laanan (na sliki desno), je poudarila, da kljub finančni krizi področja kulture v EU ne smemo zanemariti. Kultura je lahko spodbuda ljudjem, ki se spopadajo s socialno izključnostjo, da bi dostojno živeli in se aktivno vključevali v družbo.
Prioritetna področja predsedovanja je predstavil tudi minister za izobraževanje in mladino iz flamskega dela Belgije, Pascal Smet (na sliki desno). V razpravo z ministrom se vključil tudi Milan Zver. Pozdravil je ambicioznost predsedovanja na področju izobrževanja in mladine. Poudaril je, da se morata bolonjski in kopenhagenski proces nadaljevati tudi v času aktualnega predsedovanja. Več pozornosti bi po njegovem morali dati koordinaciji splošnega srednjega pa tudi osnovnega izobraževanja.
Zver je spomnil še na leto 2008, leto medkulturnega dialoga, ko je Uniji predsedovala Slovenija. V tem času je potekalo veliko razprav o sožitju različnih kultur, o večjezičnosti in v povezavi s tem tudi o uvedbi t.i. jezikovnega indikatorja. Gre za stalni raziskovalni projekt, ki bi meril jezikovne veščine med mladimi na različnih ravneh šolanja. Na ta način bi vzpodbudili države članice, da bi dale še večji poudarek na učenje tujih jezikov.
Minister se je strinjal z Zverom, ki je opozoril na prekrivanje evropskih programov iz področja izobraževanja. Evropska komisija bo po njegovo morala poskrbeti, da novi program Mladi in mobilnost (Youth on the Move) ne bo prekril uspešnega programa Vseživljensko učenje (Life Long Learning).