Finančni problemi Evropske unije se iz meseca v mesec stopnjujejo. Pojavljajo se na primer dvomi v nadaljnji obstoj skupne valute ipd. Vse to negativno vpliva na zaupanje evropskih državljanov v delovanje vodilnih evropskih inštitucij ter v odločitve njihovega vodstva.
"Nedvomno je potrebno ohraniti zaupanje v skupni evropski projekt, ki nam je v preteklih desetletjih prinesel mir, demokracijo in blaginjo ter občutno prispeval k gospodarskemu razvoju držav članic" je v Strasbourgu povedal evropski poslanec dr. Milan Zver.
"Z namenom, da bi podprli gospodarsko in finančno stabilizacijo v evropski uniji smo evropski poslanci danes podprli sveženj šestih zakonov s področja gospodarskega upravljanja," je povedal Zver.
S pomočjo teh zakonov bo EU bolje pripravljena na soočanje s gospodarskimi in proračunskimi težavami. Države članice bodo bolj obvezane upoštevati opozorila in izrečene odločitve Komisije glede nacionalnih proračunov in se z raznovrstnimi političnimi pristopi ne bodo mogle več izogibati svojim obveznostim. Doletijo jih lahko tudi sankcije. Sicer bo nova zakonodaja med drugim izboljšala kakovost in točnost statističnih podatkov o finančnem stanju, ki jih bodo morale države članice posredovati Evropski komisiji.
"Mislim, da bo današnje glasovanje šlo v evropsko zgodovino kot eno najpomembnejših. Po implementaciji te nove zakonodaje EU ne bo nikoli več takšna, kot je bila včeraj. Danes je zmagala skupnostna metoda nad medvladno. Toda igra še ni dobljena", je menil Zver.