V Mestni knjižnici Kranj je v petek, 28. septembra 2012, potekala javna tribuna civilne iniciative Združujemo za prihodnost, na kateri so dr. Milan Zver, dr. Žiga Andoljšek in dr. Boštjan M. Turk spregovorili o izzivih, ki ležijo pred Evropo in Slovenijo. Dr. Zver je pozval k politični enotnosti.
Dr. Milan Zver je uvodoma poudaril, da se v Evropi bijeta dva tipska pristopa izhoda iz krize. "Eden poudarja evropsko dimenzijo, torej supradržavo, drugi pa temelji na medvladni metodi. Barroso je v govoru o stanju Evropske unije vzpostavil ravnotežje med obema pristopoma in predlagal demokratično federacijo nacionalnih držav."
V nadaljevanju je izpostavil nujnost sprejetja predlaganih protikriznih ukrepov. "Slovenija mora sprejeti nekatere nujne, sicer nepopularne ukrepe, ki so jih podprli tako ECB, OECD, MDS, kot ostale evropske inštitucije. Sanacija bančnega sistema je naslednji nujen korak Slovenije za izhod iz krize. Banke so v krču in niso zmožne kreditiranja podjetij, ki potrebujejo denar za investicije in nova delovna mesta," je dejal.
O polemiki glede državnega holdinga pa je dr. Zver dejal, da potrebujemo inštitucijo, ki bo poizkušala regulirati transparenten način izstopa države iz gospodarstva. "Že pred 100 leti so slovenski ekonomisti govorili, da je država slab gospodar in to se vidi ravno pri bančnem sistemu in mnogih zgrešenih kreditih," je poudaril.
Tudi zlato fiskalno pravilo bi, po njegovem mnenju, državni zbor moral vpisati v ustavo. "Na začetku leta je obstajal politični optimizem, saj so celo prvaki opozicijskih strank soglašali z vpisom zlatega fiskalnega pravila v ustavo, vendar so si kasneje premislili. Kadar gre za ukrepe, ki zahtevajo dvotretjinsko večino, nosi veliko odgovornost tudi opozicija," je še poudaril dr. Milan Zver.