Vodja slovenske delegacije Evropske ljudske stranke v Evropskem parlamentu je Komisiji zastavil vprašanje glede obveščanja študentov v okviru programa Erasmus o enotni evropski številki za klic v sili.
"Od uvedbe programa Erasmus leta 1987 je v študentskih izmenjavah sodelovalo več kot tri milijone mladih Evropejcev, zaradi česar je to najbolj priljubljen program EU na področju izobraževanja. V členu 26(6) Direktive 2009/136/ES je poudarjeno, da države članice zagotovijo, da so državljani ustrezno obveščeni o obstoju in uporabi enotne evropske številke za klic v sili 112, zlasti prek pobud, posebej namenjenih osebam, ki potujejo iz ene države članice v drugo," je v vprašanju zapisal dr. Milan Zver. "Ali namerava Komisija ukrepati proti državam članicam, kjer mladim, ki sodelujejo v programu Erasmus, ne zagotovijo zadostnih informacij o enotni številki za klic v sili? Ali je Komisija v povezavi z nacionalnimi agencijami, pristojnimi za program Erasmus, predvidela programe za obveščanje študentov, ki potujejo v tujino, o številki 112?" je vprašal dr. Zver.
Evropski komisar Günther Oettinger je v imenu Komisije odgovoril, da je ozaveščanje o evropski številki za klic v sili v prvi vrsti odgovornost držav članic. "Komisija ves čas podpira in dopolnjuje pobude držav članic ter redno ocenjuje ozaveščenost javnosti o evropski številki za klic v sili 112. Za boljše ozaveščanje o tej številki je Komisija stopila v stik z nacionalnimi organi, organizatorji potovanj, potovalnimi agenti in prevozniki," je odgovoril Komisar. Ugotavlja pa, da napredek doslej ni bil zadovoljiv, zato Komisija države članice redno opozarja na zahteve v zvezi z ozaveščanjem. "Komisija se strinja, da bi bilo ozaveščanje mladih, ki sodelujejo v programu Erasmus, koristno in bi lahko imelo pomembne učinke prelivanja. Zato se bo za to možnost zavzela pri nacionalnih agencijah Erasmus +," je še odgovoril Evropski komisar Günther Oettinger.